RD Miloslavov

autor: Ing.arch.Juraj Čerešňák

bungalov za cenu bytu

Rodinný dom je bude na pozemku volalite s novou IBV.  Dispozícia prízemného rodinného domu je organizovaná do polouzavretého átria, podľa orientácie ku svetovým stranám, polohy a orientácie pozemku, konfigurácie terénu a užívateľských nárokov investora tak, aby budúci obyvatelia domu mali aj pri velkej hustote okolitej výstavby priestor na súkromie. Bungalov je navrhnutý s ohladom na čo najefektívnejší čas a cenu výstavby, samozrejme pri zachovaní vysokých nárokov na kvalitu bývania. Návrh domu je optimalizovaný do energetického štandardu A0.

Pôdorys domu má tvar písmena L s celkovými rozmermi 12m x 15,95m, Je zastrešený plochou strechou. Rodinný dom je horizontálne rozdelený na dennú a nočnú časť tak že obytné priestory sú orientované na juhovýchodnú a juhozápadnú stranu – do polouzavretého átria do záhrady. Do zádveria vstúpime z prekrytého závetria chodníkom zo severovýchodnej strany. Zo zádveria priamo vstúpime do obytného priestoru s jedálňou a kuchynským kútom so špajzou. Kuchyňa je od obytnej časti vizuálne oddelená varným ostrovom s barovým sedením. Z chodby do zadnej strany dispozície sú prístupné na jednej strane izby, na druhej strane technická miestnosť, špajza, wc a kúpelňa. Na konci chodby je situovaná spálňa so šatníkom a samostatnou kúpelňou. Z obytného priestoru  a izieb je možné priamo vystúpiť na terasu a ďalej do záhrady, čo pocitovo a užívateľsky zväčšuje obytný priestor v interiéry. Terasa je čiastočne tienené presahom strechy,čo znižuje letné prehrievanie interiéru. V obytnom priestore je navrhnutá aj nízkovýkonná piecka na tuhé palivo.

Použité materiály, technológie a postupy:

základy: železobetónová doska na pásových základoch 200mm EPS

obvodové konštrukcie: kompletný systém YTONG LAMBDA 450mm + štartovacia tvárnica YTONG

strecha
drevený trámový strop, zateplený 450mmEPS, strešná fólia FATRAFOL+ štrkový zásyp

exteriérová úprava fasády: exteriérová tepelnoizolačná omietka YTONG, dekoratívna omietka v kombinácii s dreveným obkladom 

okná: plastové okná

príprava TUV a kúrenie: tepelné čerpadlo vzduch/voda, podlahové kúrenie, lokálne vetranie s rekuperáciou, piecka

3D interier tour

interiér

schémy

4

počet osôb

4

obytné miestnosti

137,87 m²

zastavaná plocha

107,34 m²

úžitková plocha

517,00 m³

obostavaný priestor