RD Malinovo

autor: Ing.arch.Juraj Čerešňák

realizácia inieriéru: EVK interier studio, s.r.o.

Maximum priestoru na minimálnej ploche

Samostatne stojaci, prízemný nepodpivničený rodinný dom s obytným podkrovím je situovaný na rovinatom pozemku v lokalite Malinovo- Tri vody. Pozemok je rožný s orientáciou na juh – dom bolo treba umiestniť na pozemok tak, aby mal ideálne pre slnenie a čo najväčšiu možnú záhradu. Výsledná podoba domu vznikla modifikáciou nášho typového domu MODUL M. Návrh domu je optimalizovaný do nízko energetického štandardu.

Na ploche necelých 100 m2 zastavanej plochy sme naplnili klientove požiadavky dostať za nízky rozpočet plnohodnotný dom pre život trojčlennej rodiny. Ústredným priestorom na prízemí je obytný priestor otvorený do priestoru strechy, s pieckou a  kuchynskou nikou, a s veľkorysým výstupom na obytnú terasu. Na obidvoch stranách centrálneho priestoru sú dve obytné izby. Detská izba má k dispozícii priestor galérie, na ktorý vedú úsporné schody. Spálňová časť obsahuje kúpelňu,šatník a podkrovný multifunkčný priestor. Zoznam miestností na dopĺňajú vstupná hala a technická miestnosť s wc. V podkroví je k dispozícii úložný priestor, prístupný sklápacími schodami zo zádveria.

Hlavná fasáda je orientovaná na juh, čo zabezpečuje dostatočné pasívne solárne zisky v zime, v lete sú okná tienené exteriérovými žalúziami.

Dom je postavený na pásových základoch.Základová doska je zateplená 200mm šedým EPS. Obvodové múry sú zo stavebného systému YTONG 375mm, zateplený 100mm šedým EPS. Krov je drevený, strecha je zateplená 350mm minerálnou vatou.

Strešná krytina je plechová LINDAB CRP CLICK v antracitovej farbe. Prípravu TUV zabezpečuje elektrický bojler s cirkuláciou vody, kúrenie je elektrické, zaliate v anhydritovom potere 45mm.

Okná sú v kombinácii plastove SALAMANDER blueevolution 92 a plasthliníkový HST portál INTERNORM HS330. Velkéokná do obytných miestostí sú tienené exteriérovými žalúziami.Vstupné dvere sú bezpečnostné hliníkové.

Interiér

3

počet osôb

3

obytné miestnosti

95,96 m²

zastavaná plocha

73,89 m²

úžitková plocha

454,21 m³

obostavaný priestor